compile
12 آذر 1401 - 16:41

اختصاص اعتبار برای تکمیل مجتمع فرهنگی و توان‌بخشی ایثارگران قزوین

استاندار قزوین گفت: در سفر رئیس‌جمهور و اعضای کابینه دولت به استان قزوین اعتبار لازم برای تکمیل تجهیزات مجتمع فرهنگی و توان‌بخشی ایثارگران قزوین اختصاص یافته و به زودی از طرف استانداری به این طرح تخصیص داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیین بزرگداشت و پاسداشت جانبازان 70 درصد استان قزوین بعد از ظهر امروز با حضور محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین، سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان در مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثارگران قزوین برگزار شد.

استاندار قزوین در این مراسم با اشاره به اغتشاشات اخیر و طراحی‌های دشمن در این حوزه اظهار داشت: نگاهی به تجربیات تاریخی ما در دوران انقلاب اسلامی نشان‌دهنده این واقعیت است که هر وقت ملت ما در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌گیرد، دشمن تلاش می‌کند فتنه‌های جدیدی برای توقف روند پیشرفت ملت ما اجرا کند که اغتشاشات اخیر هم از همین سنخ محسوب می‌شود.

اعلایی اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت انقلابی سیزدهم در حال بازگرداندن قوه اجرایی کشور به ریل اصلی خود است، به همین خاطر دشمن تلاش می‌کند تا با راه‌اندازی چنین فتنه‌هایی سرعت دولت را برای انجام این کار و تحقق دولت اسلامی را کاهش دهد.

وی با تأکید بر لزوم هوشیاری مردم در برابر فتنه‌های پیچیده دشمنان دین و انقلاب ادامه داد: البته با توجه به باورها و بصیرتی که در ملت ما وجود دارد، دشمن نمی‌تواند به اهداف شوم خود جامه عمل بپوشاند و مردم ما اجازه این کار را به او نخواهند داد.

اعلایی با بیان اینکه امروز جهاد تبیین امری واجب برای عموم مردم است که از سوی رهبر معظم انقلاب به ما تکلیف شده است، گفت: برای اینکه جوانان ما قدر دستاوردهای انقلاب اسلامی را بدانند و به این نکته آگاه باشند که چه هزینه‌های سنگینی برای رسیدن به این دستاوردها پرداخت کرده‌ایم، باید در جهاد تبیین خود از این دستاوردها و رهاوردها سخن بگوییم.

وی ادامه داد: امروز جانبازان و ایثارگران ما که اعضا و اندام خود را برای دفاع از انقلاب تقدیم کرده‌اند، بهتر از هر کسی می‌دانند که این ملت برای رسیدن به وضعیت امروز و دستاوردهای بزرگ خود چه مشقت‌هایی را تحمل کرده و چه سختی‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند و به همین خاطر باید از ظرفیت این قشر در حوزه جهاد تبیین بیشتر استفاده شود.

لزوم توجه به سهم جانبازان در توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان قزوین هم در این مراسم با بیان اینکه فداکاری همسران جانبازان کمتر از خود جانبازان نیست، گفت: همسران جانبازان و ایثارگران جوانی و بهترین روزهای زندگی خود را پای قهرمانان و پهلوانانی صرف کردند که با تمام وجود برای دفاع از میهن و انقلاب جان‌فشانی کردند و امروز ایثارگری مدال زرینی است که بر گردن جانبازان و همسران گرامی آنها است.

سمیه اسمعیلی افزود: امروز پروژه‌های عمرانی زیادی در استان قزوین اجرا می‌شود که باید برای این پروژه‌های پیوست فرهنگی تعریف کرد و سهم فرهنگ ایثار و شهادت را هم در این پیوست‌ها لحاظ کرد. با توجه به نقش مهم جانبازان باید در جهت توسعه فضاهای فرهنگی ویژه این قشر عزیز کارهای بزرگ‌تری در استان انجام شود.

وی ادامه داد: امروز جانبازان و ایثارگران ما علاوه بر هزینه‌های درمانی احتیاجات زیادی در حوزه فرهنگ و ورزش دارند و باید تلاش کنیم تا با ایجاد فضاهای ورزشی مخصوص این عزیزان بستر لازم برای ایجاد نشاط و شادابی میان آنها را فراهم سازیم.

اسمعیلی تصریح کرد: تکمیل مجتمع توان‌بخشی و فرهنگی ایثار قزوین یکی از مطالبات خانواده شهدا و ایثارگران استان قزوین است و با وجود کارهای ارزشمندی در گذشته درباره این مجتمع صورت گرفته، امروز نیاز داریم که بر اساس نیاز جامعه هدف سطح امکانات و تجهیزات این مرکز را توسعه دهیم تا همه اقشار ایثارگری ما بتوانند از ظرفیت این مرکز بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: زمانی که فضای فرهنگی و ورزشی برای جانبازان و ایثارگران تعریف می‌‌کنیم، باید سهم خانواده آنها به ویژه همسران آنها را هم ببینیم و انتظار داریم که شهرداری‌های استان قزوین در این حوزه فعال‌تر از قبل عمل کنند و امروز وظیفه ما این است که از گنج ارزشمندی به نام خانواده شهدا و ایثارگران در ابعاد مختلف حراست کنیم.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895358